FIND EN DTU'er

Hvem

Hvor

Telefonbog

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Jakob AhlPh.d.-studerendeDTU Spacejakah@space.dtu.dk
Mariann AlbjergKonsulentDTU Spacemariann.wiig@gmail.com
Jens Alsing Verdelin ChristensenFinmekanikerDTU Space45 25 34 42javc@space.dtu.dk
Ole Baltazar AndersenProfessorDTU Space45 25 97 54oa@space.dtu.dk
Natalia Havelund AndersenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 47naand@space.dtu.dk
Aleksander AndersenMekanik IngeniørDTU Spacealeader@space.dtu.dk
Jonas Kvist AndersenPh.d.-studerendeDTU Spacejkvand@space.dtu.dk
Niels AndersenSenior Chief ConsultantDTU Space45 25 97 83na@space.dtu.dk
Birte Kronbak AndersenAdministrationschef & Studie- og uddannelseskoordinatorDTU Space45 25 38 47bka@space.dtu.dk
Tessa Kate AndersonAdjunktDTU Space45 25 97 53teka@space.dtu.dk
Kim AnderssonSpecialkonsulentDTU Space45 25 34 54kiman@space.dtu.dk
Victoria Laura AntociSeniorforskerDTU Space45 25 96 91antoci@space.dtu.dk
Ingaapaluk Eqo Aksel AscaniusMedhjælperDTU Spaceineqak@dtu.dk
Michael Hassel AvngaardIngeniørassistentDTU Space45 25 97 55avngaard@space.dtu.dk
Mira BackesStudentermedhjælper, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 98 05miraba@esabic.dk
Jan E. BallingCivilingeniørDTU Space45 25 37 66jeb@space.dtu.dk
Valentina Roberta BarlettaSeniorforskerDTU Space45 25 97 36vrba@space.dtu.dk
Olivier BarroisPostdocDTU Spaceovrbr@space.dtu.dk
Sarah Schultz BeeckPh.d.-studerendeDTU Spacesaschu@space.dtu.dk
Aaron Bello-ArufePh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 93aarb@space.dtu.dk
Mathias BennLektorDTU Space45 25 34 56mb@space.dtu.dk
Danjal Longfors BergPh.d.-studerendeDTU Spacednjllg@space.dtu.dk
Lisa BergmannEvent & Marketing ManagerDTU Space45 25 98 06lisab@esabic.dk
Lene BettenhausKontorfuldmægtigDTU Space45 25 95 02lene@space.dtu.dk
Tobias BjergPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 91tobjer@space.dtu.dk
David Blanquez SesePh.d.-studerendeDTU Spacedblse@space.dtu.dk
Kasper Maegaard Borby-NielsenStudentermedhjælperDTU Spacespacecom@space.dtu.dk
Freja Rose BorreStudentermedhjælperDTU Spacefrobo@dtu.dk
Margarita BorringIngeniørassistentDTU Space45 25 34 46mrgbor@space.dtu.dk
Søren BrandtSeniorforskerDTU Space45 25 97 10sb@space.dtu.dk
Peter BrauerProfessorDTU Space45 25 35 93pb@space.dtu.dk
Jonas Bregnhøj NielsenData analytikerDTU Space45 25 96 70jnsnl@space.dtu.dk
Malte BrinchPh.d.-studerendeDTU Spacemalbr@space.dtu.dk
Annemette BrydensholtAdministrativ medarbejderDTU Space45 25 97 25ambr@space.dtu.dk
Bo BrændstrupIngeniørassistentDTU Space45 25 38 74bbr@space.dtu.dk
Lars A. BuchhaveProfessorDTU Space45 25 96 64buchhave@space.dtu.dk
Carl Budtz-JørgensenSeniorforsker EmeritusDTU Spacecarl@space.dtu.dk
Olivier ChanrionSeniorforskerDTU Space45 25 97 81chanrion@space.dtu.dk
Panos CharalampopoulosPh.d.-studerendeDTU Spacepngchr@space.dtu.dk
Jérôme ChenevezStudieleder, LektorDTU Space45 25 97 03jerome@space.dtu.dk
Thorbjørn Helvig ChristensenForskerDTU Space45 25 34 49thc@space.dtu.dk
Finn Erland ChristensenSeniorforsker EmeritusDTU Spacefinn@space.dtu.dk
Freddy ChristiansenForskerDTU Space45 20 64 56fch@space.dtu.dk
Linda ChristoffersenStudentermedhjælperDTU Spaces147334@student.dtu.dk
Jonas ChristoffersenStudentermedhjælperDTU Spaces163944@student.dtu.dk
David Civantos PrietoStudentermedhjælperDTU Spacedcipr@dtu.dk
Paul Jacques ConnetablePh.d.-studerendeDTU Space45 25 38 46pjaco@space.dtu.dk
Trine S. Dahl-JensenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 90trdhj@space.dtu.dk
Jørgen DallProfessorDTU Space45 25 38 42jd@space.dtu.dk
Troelz DenverLektorDTU Space45 25 34 39td@space.dtu.dk
Hannah Diamond-LowePostdocDTU Spacehdiamondlowe@space.dtu.dk
Krystallia DimitriadouPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 82krstd@space.dtu.dk
Line DrubeProjekt ManagerDTU Space45 25 98 50ld@space.dtu.dk
Arne Døssing AndreasenSeniorforskerDTU Space45 25 97 73ards@space.dtu.dk
Mads EhrhornPh.d.-studerendeDTU Spacemehkj@space.dtu.dk
Martin Andreas Bødker EnghoffSeniorforskerDTU Space45 25 97 04enghoff@space.dtu.dk
Desiree Della Monica FerreiraSeniorforskerDTU Space45 25 97 62desiree@space.dtu.dk
Chris FinlayProfessorDTU Space45 25 97 13cfinlay@space.dtu.dk
René FléronCivilingeniørDTU Space45 25 37 93rwf@space.dtu.dk
René ForsbergProfessorDTU Space45 25 97 19rf@space.dtu.dk
Edvard FossPre-incubation Coordinator, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 98 07ef@esabic.dk
Jens GammeltoftStudentermedhjælperDTU Spacejgam@dtu.dk
Morten Garly AndersenAnsvarlig for kommunikationDTU Space45 25 97 69mga@space.dtu.dk
Nis Christian GellertPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 45nige@space.dtu.dk
Leonardo GhizoniChefkonsulentDTU Spaceleogh@space.dtu.dk
Steven Richard GillmanPostdocDTU Spacesrigi@space.dtu.dk
Nicolas Desiderio Gonzalez Alonso De LinajeStudentermedhjælperDTU Spacendego@dtu.dk
Thomas GreveLektorDTU Space45 25 96 88tgreve@space.dtu.dk
Ricard Llado GrovePh.d.-studerendeDTU Space45 25 38 35rigr@space.dtu.dk
Peter Buch GuldagerLektorDTU Space45 25 34 60pbg@space.dtu.dk
Bitten GullbergPostdocDTU Spacebgullberg@space.dtu.dk
Povl Ole Haarlev OlsenIngeniørDTU Space45 25 34 67pohol@dtu.dk
Magnus Danel HammerPostdocDTU Spacemagdh@space.dtu.dk
Brian Rene HansenSoftware udviklerDTU Space45 25 34 45brir@space.dtu.dk
Anne-Dorthe HansenKontorfuldmægtigDTU Space45 25 34 57adh@space.dtu.dk
Flemming HansenKonsulentDTU Space45 25 97 49fh@space.dtu.dk
Nicolaj HansenPh.d.-studerendeDTU Spacenichsen@space.dtu.dk
Karina HansenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 85krnl@space.dtu.dk
Renée Mie Fredensborg HansenPh.d.-studerendeDTU Spacermfha@space.dtu.dk
Ole Bjerregaard HansenSystemadministratorDTU Space45 25 97 38obh@space.dtu.dk
Benjamin Nobre HauptmannStudentermedhjælperDTU Spacebnoha@dtu.dk
Birte Elisabeth HedePh.d.- og økonomiadministratorDTU Space45 25 97 30beh@space.dtu.dk
Henning HeiselbergCenterlederDTU Space45 25 97 60hh@dtu.dk
Peder HeiselbergPh.d.-studerendeDTU Spaceptrhsb@space.dtu.dk
Ágúst Benóný HelgasonStudentermedhjælperDTU Spaces193058@student.dtu.dk
Jesper HennekePh.d.-studerendeDTU Spacejehen@space.dtu.dk
Andreea-Ioana HenriksenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 02andreea@space.dtu.dk
Matija HercegSeniorforskerDTU Space45 25 36 62mher@space.dtu.dk
Michael Dybkjær HolbechForretningsudvikler, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Spacemiholb@esabic.dk
Allan HornstrupAfdelingsleder for Astrofysik og atmosfærefysikDTU Space45 25 97 22allan@space.dtu.dk
Lasse HusbjergPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 68lhbjrg@space.dtu.dk
Sine Munk HvidegaardSeniorrådgiverDTU Space45 25 97 72smh@space.dtu.dk
Andreas IpsenStudentermedhjælperDTU Space24 26 06 11andip@dtu.dk
David Lykke IvensStudentermedhjælperDTU Spacedlykiv@dtu.dk
Gaurava Kumar JaisawalPostdocDTU Space45 25 34 10gaurava@space.dtu.dk
Jonathan Emil Gundorph JansenStudentermedhjælperDTU Spaces153114@student.dtu.dk
Arne S JegersPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 34arnsaa@space.dtu.dk
Magnus Gilsborg JensenStudentermedhjælperDTU Spaces164348@student.dtu.dk
Tim Enzlberger JensenPostdocDTU Space45 25 97 37timj@space.dtu.dk
Thomas JensenSoftware IngeniørDTU Space45 25 97 51thomje@space.dtu.dk