FIND EN DTU'er

Hvem

Hvor

Telefonbog

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Adili AbulaitijiangPostdocDTU Space45 25 97 29adili@space.dtu.dk
Mariann AlbjergKonsulentDTU Spacemariann.wiig@gmail.com
Khaled AlizaiPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 83kha@space.dtu.dk
Jens Alsing Verdelin ChristensenFinmekanikerDTU Space45 25 34 42javc@space.dtu.dk
Niels AndersenDirektionsmedlem med særligt ansvar for erhverv og myndighedDTU Space45 25 97 83na@space.dtu.dk
Aleksander AndersenCivilingeniørDTU Spacealeader@space.dtu.dk
Jonas Kvist AndersenPh.d.-studerendeDTU Spacejkvand@space.dtu.dk
Natalia Havelund AndersenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 47naand@space.dtu.dk
Ole Baltazar AndersenProfessorDTU Space45 25 97 54oa@space.dtu.dk
Birte Kronbak AndersenAdministrationschef & Studie- og uddannelseskoordinatorDTU Space45 25 38 47bka@space.dtu.dk
Tessa Kate AndersonAdjunktDTU Space45 25 97 53teka@space.dtu.dk
Kim AnderssonSpecialkonsulentDTU Space45 25 34 54kiman@space.dtu.dk
Victoria Laura AntociSeniorforskerDTU Space45 25 96 91antoci@space.dtu.dk
Rasmus Lørup ArildsenStudentermedhjælperDTU Spaceralor@space.dtu.dk
Michael Hassel AvngaardIngeniørassistentDTU Space45 25 97 55avngaard@space.dtu.dk
Mira BackesStudentermedhjælper, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 98 05miraba@esabic.dk
Jan E. BallingCivilingeniørDTU Space45 25 37 66jeb@space.dtu.dk
Sophie Anna Bang JacobsenProjektmedarbejderDTU Space45 25 34 51sphab@space.dtu.dk
Valentina Roberta BarlettaSeniorforskerDTU Space45 25 97 36vrba@space.dtu.dk
Olivier BarroisPostdocDTU Spaceovrbr@space.dtu.dk
Sarah Schultz BeeckPh.d.-studerendeDTU Spacesaschu@space.dtu.dk
Aaron Bello-ArufePh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 93aarb@space.dtu.dk
Mathias BennLektorDTU Space45 25 34 56mb@space.dtu.dk
Lisa BergmannStudentermedhjælper, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 98 06lisab@esabic.dk
Lasse Leth Skovsgaard BerthelsenVidenskabelig assistentDTU Spacellsbe@space.dtu.dk
Lene BettenhausKontorfuldmægtigDTU Space45 25 95 02lene@space.dtu.dk
Tobias BjergPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 91tobjer@space.dtu.dk
David Blanquez SeseStudentermedhjælperDTU Spacedblse@dtu.dk
Maibrith BonnerupKontorassistentDTU Space45 25 97 26bonnerup@space.dtu.dk
Kasper Maegaard Borby-NielsenStudentermedhjælperDTU Spacespacecom@space.dtu.dk
Margarita BorringIngeniørassistentDTU Space45 25 34 46mrgbor@space.dtu.dk
Søren BrandtSeniorforskerDTU Space45 25 97 10sb@space.dtu.dk
Peter BrauerProfessorDTU Space45 25 35 93pb@space.dtu.dk
Jonas Bregnhøj NielsenData analytikerDTU Space45 25 96 70jnsnl@space.dtu.dk
Malte BrinchPh.d.-studerendeDTU Spacemalbr@space.dtu.dk
Annemette BrydensholtAdministrativ medarbejderDTU Space45 25 97 25ambr@space.dtu.dk
Bo BrændstrupIngeniørassistentDTU Space45 25 38 74bbr@space.dtu.dk
Lars A. BuchhaveProfessorDTU Space45 25 96 64buchhave@space.dtu.dk
Carl Budtz-JørgensenSeniorforsker EmeritusDTU Spacecarl@space.dtu.dk
Olivier ChanrionSeniorforskerDTU Space45 25 97 81chanrion@space.dtu.dk
Panos CharalampopoulosPh.d.-studerendeDTU Spacepngchr@space.dtu.dk
Jérôme ChenevezLektorDTU Space45 25 97 03jerome@space.dtu.dk
Thorbjørn Helvig ChristensenForskerDTU Space45 25 34 49thc@space.dtu.dk
Lukas Alexander Mads ChristensenPostdocDTU Spacelamc@space.dtu.dk
Finn Erland ChristensenSeniorforsker EmeritusDTU Spacefinn@space.dtu.dk
Freddy ChristiansenForskerDTU Space45 25 97 32fch@space.dtu.dk
Emil Christiansen EnglundPraktikant, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space93 51 89 12echeng@esabic.dk
Linda ChristoffersenStudentermedhjælperDTU Spaces147334@student.dtu.dk
Jonas ChristoffersenStudentermedhjælperDTU Spaces163944@student.dtu.dk
Paul Jacques ConnetablePh.d.-studerendeDTU Space45 25 38 46pjaco@space.dtu.dk
Trine S. Dahl-JensenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 90trdhj@space.dtu.dk
Jørgen DallProfessorDTU Space45 25 38 42jd@space.dtu.dk
Apostolos Alexios Damigos PapotisAkademisk medarbejderDTU Space45 25 35 92damigos@space.dtu.dk
Troelz DenverLektorDTU Space45 25 34 39td@space.dtu.dk
Hannah Diamond-LowePostdocDTU Spacehdiamondlowe@space.dtu.dk
Krystallia DimitriadouPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 82krstd@space.dtu.dk
Line DrubeProjekt ManagerDTU Space45 25 98 50ld@space.dtu.dk
Arne Døssing AndreasenSeniorforskerDTU Space45 25 97 73ards@space.dtu.dk
Thomas EdwardsPostdocDTU Space45 25 98 02hardsnow@space.dtu.dk
Marie Vigger EldorStudentermedhjælperDTU Spaces164051@student.dtu.dk
Martin Andreas Bødker EnghoffSeniorforskerDTU Space45 25 97 04enghoff@space.dtu.dk
Desiree Della Monica FerreiraSeniorforskerDTU Space45 25 97 62desiree@space.dtu.dk
Chris FinlayProfessorDTU Space45 25 97 13cfinlay@space.dtu.dk
René FléronCivilingeniørDTU Space45 25 37 93rwf@space.dtu.dk
René ForsbergProfessorDTU Space45 25 97 19rf@space.dtu.dk
Edvard FossPre-incubation Coordinator, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 98 07ef@esabic.dk
Jens GammeltoftStudentermedhjælperDTU Spacejgam@dtu.dk
Morten Garly AndersenAnsvarlig for kommunikationDTU Space45 25 97 69mga@space.dtu.dk
Nis Christian GellertPh.d.-studerendeDTU Spacenige@space.dtu.dk
Steven Richard GillmanPostdocDTU Spacesrigi@space.dtu.dk
Katarzyna GorazdaAkademisk medarbejderDTU Spacekatgo@space.dtu.dk
Thomas GreveLektorDTU Space45 25 96 88tgreve@space.dtu.dk
Ricard Llado GrovePh.d.-studerendeDTU Space45 25 38 35rigr@space.dtu.dk
Peter Buch GuldagerLektorDTU Space45 25 34 60pbg@space.dtu.dk
Povl Ole Haarlev OlsenIngeniørDTU Space45 25 34 67pohol@dtu.dk
Magnus Danel HammerPostdocDTU Spacemagdh@space.dtu.dk
Nicolaj HansenPh.d.-studerendeDTU Spacenichsen@space.dtu.dk
Karina HansenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 85krnl@space.dtu.dk
Brian Rene HansenSoftware udviklerDTU Space45 25 34 45brir@space.dtu.dk
Ole Bjerregaard HansenSystemadministratorDTU Space45 25 97 38obh@space.dtu.dk
Flemming HansenKonsulentDTU Space45 25 97 49fh@space.dtu.dk
Thor Narvi Krogaard HansenVidenskabelig assistentDTU Spacetnaha@space.dtu.dk
Anne-Dorthe HansenKontorfuldmægtigDTU Space45 25 34 57adh@space.dtu.dk
Benjamin Nobre HauptmannStudentermedhjælperDTU Spacebnoha@dtu.dk
Birte Elisabeth HedeInstitutadministratorDTU Space45 25 97 30beh@space.dtu.dk
Henning HeiselbergCenterlederDTU Space45 25 97 60hh@dtu.dk
Peder HeiselbergPh.d.-studerendeDTU Spaceptrhsb@space.dtu.dk
Ágúst Benóný HelgasonStudentermedhjælperDTU Spaces193058@student.dtu.dk
Jesper HennekePh.d.-studerendeDTU Spacejehen@space.dtu.dk
Andreea-Ioana HenriksenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 02andreea@space.dtu.dk
Peter Lindquist HenriksenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 95plihen@space.dtu.dk
Matija HercegSeniorforskerDTU Space45 25 36 62mher@space.dtu.dk
Matthias HeumesserVidenskabelig assistentDTU Space45 25 96 87heumat@space.dtu.dk
Michael Dybkjær HolbechForretningsudvikler, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Spacemiholb@esabic.dk
Allan HornstrupAfdelingsleder for Astrofysik og atmosfærefysikDTU Space45 25 97 22allan@space.dtu.dk
Xiao HuPh.d.-studerendeDTU Spacexiahaa@space.dtu.dk
Lasse HusbjergPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 68lhbjrg@space.dtu.dk
Sine Munk HvidegaardSeniorrådgiverDTU Space45 25 97 72smh@space.dtu.dk
Andreas IpsenStudentermedhjælperDTU Space24 26 06 11andip@dtu.dk
David Lykke IvensStudentermedhjælperDTU Spacedlykiv@dtu.dk