FIND EN DTU'er

Hvem

Hvor

Telefonbog

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Hannah Juul Rasmussen Studentermedhjælper, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Spacehjura@esabic.dk
Adolfientje Kasenda OlesenAC TapDTU Space45 25 97 71afk@space.dtu.dk
Inge SandholtAdjungeret ProfessorDTU Space45 25 38 35is@space.dtu.dk
Daniel Haugård OlesenAdjunktDTU Space45 25 97 46danole@space.dtu.dk
Tessa Kate AndersonAdjunktDTU Space45 25 97 53teka@space.dtu.dk
Aline Cora Amanda Lier MøllerAdministrativ medarbejderDTU Space45 25 98 03allm@space.dtu.dk
Annemette BrydensholtAdministrativ medarbejderDTU Space45 25 97 25ambr@space.dtu.dk
Allan HornstrupAfdelingsleder for Astrofysik og atmosfærefysikDTU Space45 25 97 22allan@space.dtu.dk
Michael Schultz RasmussenAfdelingsleder for Geodæsi og jordobservationDTU Space45 25 96 86msr@space.dtu.dk
John Peter Merryman BoncoriAfdelingsleder for Mikrobølger og telemålingDTU Space45 25 37 55jme@space.dtu.dk
Helle StålungAkademisk medarbejderDTU Space45 25 35 87hlst@space.dtu.dk
Anna Naemi WillerAkademisk medarbejderDTU Space45 25 97 06anna@space.dtu.dk
Samuel LukacAkademisk medarbejderDTU Spacesamlu@space.dtu.dk
Alexander Rietz VesterhaugeAkademisk medarbejderDTU Space50 93 01 33alves@space.dtu.dk
Paul McginnityAkademisk medarbejderDTU Space45 25 36 08paumc@space.dtu.dk
Morten Garly AndersenAnsvarlig for kommunikationDTU Space45 25 97 69mga@space.dtu.dk
Michael Linden-VørnleAstrofysiker og chefkonsulentDTU Space45 25 97 61mykal@space.dtu.dk
Henning HeiselbergCenterlederDTU Space45 25 97 60hh@dtu.dk
Sune Nordentoft LauritsenCenterleder, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 97 21snl@esabic.dk
Søren Møller PedersenChefingeniørDTU Space45 25 97 43smp@space.dtu.dk
Finn E. JørgensenChefkonsulentDTU Space45 25 34 41fj@space.dtu.dk
Per Lundahl ThomsenChefkonsulentDTU Space45 25 97 27plt@space.dtu.dk
Claus Flemming Friis PedersenChefkonsulentDTU Space93 51 08 58cffpe@esabic.dk
Torsten NeubertChefkonsulentDTU Space45 25 97 31neubert@space.dtu.dk
Leonardo GhizoniChefkonsulentDTU Spaceleogh@space.dtu.dk
Grith WalløeChefkonsulentDTU Spacegriwa@space.dtu.dk
René FléronCivilingeniørDTU Space45 25 37 93rwf@space.dtu.dk
Roberto SaldoCivilingeniørDTU Space45 25 37 90rs@space.dtu.dk
Christian Bang StoltzeCivilingeniørDTU Space45 25 36 08chsto@space.dtu.dk
Jan E. BallingCivilingeniørDTU Space45 25 37 66jeb@space.dtu.dk
Jonas Bregnhøj NielsenData analytikerDTU Space45 25 96 70jnsnl@space.dtu.dk
Henning SkriverDirektørDTU Space45 25 37 92hs@space.dtu.dk
Klavs RommedahlElektronik IngeniørDTU Spaceromme@space.dtu.dk
Jan Raagaard PetersenElektronik IngeniørDTU Space45 25 98 01janr@space.dtu.dk
Denis TcherniakElektronik ingeniørDTU Space45 25 97 96dtch@space.dtu.dk
Josef PolnyEmeritus Mekanik IngeniørDTU Spacejosef@space.dtu.dk
Lisa BergmannEvent & Marketing ManagerDTU Space45 25 98 06lisab@esabic.dk
Jens Alsing Verdelin ChristensenFinmekanikerDTU Space45 25 34 42javc@space.dtu.dk
Ole Kolvig OlsenFinmekaniker / IngeniørassistentDTU Space45 25 34 64oko@space.dtu.dk
Michael Dybkjær HolbechForretningsudvikler, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Spacemiholb@esabic.dk
Freddy ChristiansenForskerDTU Space45 20 64 56fch@space.dtu.dk
Thorbjørn Helvig ChristensenForskerDTU Space45 25 34 49thc@space.dtu.dk
Gaurava Kumar JaisawalForskerDTU Space45 25 34 10gaurava@space.dtu.dk
Anders KuskForskningsingeniørDTU Space45 25 38 32ak@space.dtu.dk
David VizganFullbright scholarshipDTU Spacedvizgan@space.dtu.dk
Thomas Henry NylenGNSS IngeniørDTU Spacethony@space.dtu.dk
Robert Steven NeremGæste ProfessorDTU Spacerstne@space.dtu.dk
Maria Tammelin GleerupHead of Operations, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 96 74mtg@esabic.dk
Mads Frimann MadsenHjælpelærer-2DTU Spacemfma@dtu.dk
Kristian Storm JensenIngeniørDTU Space45 25 34 58kstorm@space.dtu.dk
Hans VoigtIngeniørDTU Space45 25 35 89hv@space.dtu.dk
Lars William PedersenIngeniørDTU Space45 25 97 40lawp@space.dtu.dk
Povl Ole Haarlev OlsenIngeniørDTU Space45 25 34 67pohol@dtu.dk
Daniel Knut VeelIngeniørassistentDTU Space45 25 34 51dakve@space.dtu.dk
Margarita BorringIngeniørassistentDTU Space45 25 34 46mrgbor@space.dtu.dk
Kim Schelde PetersenIngeniørassistentDTU Space45 25 35 99schelde@space.dtu.dk
Troels Milo KnudsenIngeniørassistentDTU Spacetmkn@space.dtu.dk
Dorthe Marlene Kjær JørgensenIngeniørassistentDTU Space45 25 34 58dkjaer@space.dtu.dk
Bo BrændstrupIngeniørassistentDTU Space45 25 38 74bbr@space.dtu.dk
Michael Hassel AvngaardIngeniørassistentDTU Space45 25 97 55avngaard@space.dtu.dk
Flemming HansenKonsulentDTU Space45 25 97 49fh@space.dtu.dk
Mariann AlbjergKonsulentDTU Spacemariann.wiig@gmail.com
Anne-Dorthe HansenKontorfuldmægtigDTU Space45 25 34 57adh@space.dtu.dk
Lene BettenhausKontorfuldmægtigDTU Space45 25 95 02lene@space.dtu.dk
Mathias BennLektorDTU Space45 25 34 56mb@space.dtu.dk
Peter Buch GuldagerLektorDTU Space45 25 34 60pbg@space.dtu.dk
Peter Siegbjørn JørgensenLektorDTU Space45 25 35 95psj@space.dtu.dk
Rasmus Tage TonboeLektorDTU Spacertt@space.dtu.dk
Georgios MagdisLektorDTU Spacegeoma@space.dtu.dk
Troelz DenverLektorDTU Space45 25 34 39td@space.dtu.dk
David Arge Klevang PedersenLektorDTU Space45 25 36 09dakp@space.dtu.dk
Sten Schmidl SøbjærgLektorDTU Space45 25 37 67sss@space.dtu.dk
Niels LundLektor EmeritusDTU Space45 29 38 74nl@space.dtu.dk
Lea Winther Sanimuinaq PedersenMedhjælperDTU Spacelwspe@dtu.dk
Kjeld Akaaraq Emil MølgaardMedhjælperDTU Spacekjakm@space.dtu.dk
Ingaapaluk Eqo Aksel AscaniusMedhjælperDTU Spaceineqak@dtu.dk
Niels Christian JessenMekanik IngeniørDTU Space45 25 97 82ncj@space.dtu.dk
Aleksander AndersenMekanik IngeniørDTU Spacealeader@space.dtu.dk
Fatemeh Jessen-HansenOptisk IngeniørDTU Spacefatje@space.dtu.dk
Birte Elisabeth HedePh.d.- og økonomiadministratorDTU Space45 25 97 30beh@space.dtu.dk
Alexander Dybdahl RathckePh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 93rathcke@space.dtu.dk
Andreea-Ioana HenriksenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 02andreea@space.dtu.dk
Haruka MatsumotoPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 93harmat@space.dtu.dk
Maja TomicicPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 81majtom@space.dtu.dk
Mikkel OtzenPh.d.-studerendeDTU Spacemikotz@space.dtu.dk
Nicolaj HansenPh.d.-studerendeDTU Spacenichsen@space.dtu.dk
Trine S. Dahl-JensenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 90trdhj@space.dtu.dk
Karina HansenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 85krnl@space.dtu.dk
Natalia Havelund AndersenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 47naand@space.dtu.dk
Mark David WighPh.d.-studerendeDTU Space30 44 30 07mdwi@space.dtu.dk
Aaron Bello-ArufePh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 93aarb@space.dtu.dk
Ricard Llado GrovePh.d.-studerendeDTU Space45 25 38 35rigr@space.dtu.dk
Paul Jacques ConnetablePh.d.-studerendeDTU Space45 25 38 46pjaco@space.dtu.dk
Jacob Thejll PetersenPh.d.-studerendeDTU Spacejacth@space.dtu.dk
Søren Skaarup LarsenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 87sorla@space.dtu.dk
Selina Howalt OwePh.d.-studerendeDTU Spaceshoowe@space.dtu.dk
Jonas Kvist AndersenPh.d.-studerendeDTU Spacejkvand@space.dtu.dk
Renée Mie Fredensborg HansenPh.d.-studerendeDTU Spacermfha@space.dtu.dk
Anja LøkkegaardPh.d.-studerendeDTU Spacenjlk@space.dtu.dk
Tobias BjergPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 91tobjer@space.dtu.dk