FIND EN DTU'er

Hvem

Hvor

Telefonbog

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Finn Bo MadsenSektionslederDTU Space45 25 97 84bm@space.dtu.dk
Henning SkriverKonstitueret direktør, Direktionsmedlem med særligt ansvar for uddannelse og økonomiDTU Space45 25 37 92hs@space.dtu.dk
Thor Heine SnedkerVidenskabelig assistentDTU Spacethohei@space.dtu.dk
Julia SushkovaSeniorforskerDTU Space45 25 34 40jusus@space.dtu.dk
Sara SvendsenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 52sasv@space.dtu.dk
Henrik SvensmarkSeniorforskerDTU Space45 25 97 41hsv@space.dtu.dk
Sten Schmidl SøbjærgLektorDTU Space45 25 37 67sss@space.dtu.dk
Kristian Aalling SørensenHjælpelærerDTU Spacekaaso@dtu.dk
Hergeir TeitssonVidenskabelig AssistentDTU Space45 25 97 44herteit@space.dtu.dk
Hanne ThomasenSpecialkonsulentDTU Space45 25 96 71hthom@space.dtu.dk
Lars Tøffner-ClausenSpecialkonsulentDTU Space45 25 97 09lastec@space.dtu.dk
Daniel Knut VeelIngeniørassistentDTU Space45 25 34 51dakve@space.dtu.dk
Khaled AlizaiPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 83kha@space.dtu.dk
Jens Alsing Verdelin ChristensenFinmekanikerDTU Space45 25 34 42javc@space.dtu.dk
Birte Kronbak AndersenStudie- og uddannelseskoordinatorDTU Space45 25 38 47bka@space.dtu.dk
Kim AnderssonSpecialkonsulentDTU Space45 25 34 54kiman@space.dtu.dk
Valentina Roberta BarlettaSeniorforskerDTU Space45 25 97 36vrba@space.dtu.dk
Lene BettenhausKontorfuldmægtigDTU Space45 25 95 02lene@space.dtu.dk
Trine S. Dahl-JensenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 90trdhj@space.dtu.dk
Alessandro Di BellaPostdocDTU Space45 25 97 45adia@space.dtu.dk
Krystallia DimitriadouPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 82krstd@space.dtu.dk
Simon EkholmChefkonsulentDTU Space45 25 97 17se@space.dtu.dk
Thomas GreveLektorDTU Space45 25 96 88tgreve@space.dtu.dk
Peter Buch GuldagerLektorDTU Space45 25 34 60pbg@space.dtu.dk
Anne-Dorthe HansenKontorfuldmægtigDTU Space45 25 34 57adh@space.dtu.dk
Xiao HuPh.d.-studerendeDTU Spacexiahaa@space.dtu.dk
Anna JoensenSekretærDTU Space45 25 96 90anjoe@space.dtu.dk
Peter Siegbjørn JørgensenLektorDTU Space45 25 35 95psj@space.dtu.dk
Clemens KlossPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 50ancklo@space.dtu.dk
Michalis KonstantinouTest IngeniørDTU Space45 25 34 37michkon@space.dtu.dk
Stavros KotsiarosSeniorforskerDTU Spaceskotsiaros@space.dtu.dk
Sune Nordentoft LauritsenManaging Director, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 97 21snl@esabic.dk
Giorgos LeloudasSeniorforskerDTU Space45 25 96 89giorgos@space.dtu.dk
John Peter Merryman BoncoriLektorDTU Space45 25 37 55jme@space.dtu.dk
Karina NielsenForskerDTU Space45 25 97 64karni@space.dtu.dk
Selina Howalt OwePh.d.-studerendeDTU Spaceshoowe@space.dtu.dk
Jens Olaf Pepke PedersenSeniorforskerDTU Space45 25 97 23jopp@space.dtu.dk
Jan Raagaard PetersenIngeniørDTU Space45 25 98 01janr@space.dtu.dk
Ahmadreza RanjbartariSoftwareingeniørDTU Space45 25 97 77arrt@space.dtu.dk
Roberto SaldoCivilingeniørDTU Space45 25 37 90rs@space.dtu.dk
Inge SandholtAdjungeret ProfessorDTU Space45 25 38 35is@space.dtu.dk
Sine Munk HvidegaardSeniorrådgiverDTU Space45 25 97 72smh@space.dtu.dk
Anna B. O. JensenSeniorforskerDTU Space45 25 98 04aboj@space.dtu.dk
Tim Enzlberger JensenPostdocDTU Space45 25 97 37timj@space.dtu.dk
Michael Schultz RasmussenAfdelingsleder for Geodæsi og JordobservationDTU Space45 25 96 86msr@space.dtu.dk
Sebastian Bjerregaard SimonsenSeniorforskerDTU Space45 25 97 74ssim@space.dtu.dk
Jens Kristian JensenProjektkoordinatorDTU Space45 25 97 76jkjen@space.dtu.dk
Joan MombergIngeniørasistentDTU Space45 25 97 51joan@space.dtu.dk
Edvard FossStudentermedhjælperDTU Spaceedvfo@dtu.dk
Jørn Holm PedersenIngeniørDTU Space45 25 34 58jhlmp@space.dtu.dk
Dorte WernerAC-TAPDTU Space45 25 35 87dowe@space.dtu.dk
Mark David WighPh.d.-studerendeDTU Space30 44 30 07mdwi@space.dtu.dk
Stefan Emil SteffensenVidenskabelig assistentDTU Space45 25 97 42stemi@space.dtu.dk
Gabriel StrykowskiSeniorforskerDTU Space45 25 97 15gs@space.dtu.dk
Susanne VennerstrømSeniorforskerDTU Space45 25 97 57sv@space.dtu.dk
Lan Mai VuAkademisk medarbejderDTU Spacelmavua@space.dtu.dk
Sophie Anna Bang JacobsenProjektmedarbejderDTU Space45 25 34 51sphab@space.dtu.dk
Margarita BorringIngeniørassistentDTU Space45 25 34 46mrgbor@space.dtu.dk
Søren BrandtSeniorforskerDTU Space45 25 97 10sb@space.dtu.dk
Jérôme ChenevezLektorDTU Space45 25 97 03jerome@space.dtu.dk
Paul Jacques ConnetablePh.d.-studerendeDTU Space45 25 38 46pjaco@space.dtu.dk
Jørgen DallProfessorDTU Space45 25 38 42jd@space.dtu.dk
Chris FinlayProfessorDTU Space45 25 97 13cfinlay@space.dtu.dk
Morten Garly AndersenAnsvarlig for kommunikationDTU Space45 25 97 69mga@space.dtu.dk
Birte Elisabeth HedeInstitutadministratorDTU Space45 25 97 30beh@space.dtu.dk
Peter Lindquist HenriksenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 95plihen@space.dtu.dk
Stine Kildegaard RosePostdocDTU Space45 25 97 42stine@space.dtu.dk
Steen Savstrup KristensenSpecialkonsulentDTU Space45 25 38 48ssk@space.dtu.dk
Anders KuskForskningsingeniørDTU Space45 25 38 32ak@space.dtu.dk
Irfan KuvvetliSeniorforskerDTU Space45 25 97 20irfan@space.dtu.dk
Stefan Krebs Lange-WillmanVidenskabelig assistentDTU Spaceskrlan@space.dtu.dk
Søren Skaarup LarsenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 87sorla@space.dtu.dk
Hongtao LiPh.d.-studerendeDTU Spacehonglia@space.dtu.dk
Michael Linden-VørnleAstrofysiker og chefkonsulentDTU Space45 25 97 61mykal@space.dtu.dk
Niels LundLektor EmeritusDTU Space45 25 97 16nl@space.dtu.dk
Anja LøkkegaardPh.d.-studerendeDTU Spacenjlk@space.dtu.dk
Mie Sambleben MagelundStudentermedhjælperDTU Spacemiemag@dtu.dk
Sonny MassahiPostdocDTU Space45 25 97 35sonmas@space.dtu.dk
Poul Ib MortensenMedhjælperDTU Spacepibmo@dtu.dk
Torsten NeubertChefkonsulentDTU Space45 25 97 31neubert@space.dtu.dk
Daniel Haugård OlesenAdjunktDTU Space45 25 97 46danole@space.dtu.dk
Ida Birgitte Lundtorp OlsenStudentermedhjælperDTU Spaceiblol@dtu.dk
Klavs RommedahlIngeniørDTU Spaceromme@space.dtu.dk
Magnus Gilsborg JensenStudentermedhjælperDTU Spaces164348@student.dtu.dk
Vahid Alipour MaralaniAkademisk medarbejderDTU Space45 25 97 92valma@space.dtu.dk
Elsebeth GottliebKontorfuldmægtigDTU Space45 25 34 37eg@space.dtu.dk
Helle StålungAkademisk medarbejderDTU Space45 25 35 87hlst@space.dtu.dk
Louise Sandberg SørensenSeniorforskerDTU Space45 25 97 14slss@space.dtu.dk
Maria Tammelin GleerupHead of Operations, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 96 74mtg@esabic.dk
Denis TcherniakElektronik ingeniørDTU Space45 25 97 96dtch@space.dtu.dk
Per Lundahl ThomsenChefkonsulentDTU Space45 25 97 27plt@space.dtu.dk
Christina Ayoe ToldboPh.d.-studerendeDTU Space45 25 34 44toldbo@space.dtu.dk
René Tronsgaard RasmussenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 84rtr@space.dtu.dk
Rikke Zacharya UglebjergStudentermedhjælperDTU Spacerzaug@dtu.dk
Adili AbulaitijiangPostdocDTU Space45 25 97 29adili@space.dtu.dk
Jonas Kvist AndersenPh.d.-studerendeDTU Spacejkvand@space.dtu.dk
Niels AndersenDirektionsmedlem med særligt ansvar for erhverv og myndighedDTU Space45 25 97 83na@space.dtu.dk
Ole Baltazar AndersenProfessorDTU Space45 25 97 54oa@space.dtu.dk
Michael Hassel AvngaardIngeniørassistentDTU Space45 25 97 55avngaard@space.dtu.dk
Jan E. BallingCivilingeniørDTU Space45 25 37 66jeb@space.dtu.dk