FIND EN DTU'er

Hvem

Hvor

Telefonbog

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Adolfientje Kasenda OlesenAC TapDTU Space45 25 97 71afk@space.dtu.dk
Dorte WernerAC-TAPDTU Space45 25 35 87dowe@space.dtu.dk
Inge SandholtAdjungeret ProfessorDTU Space45 25 38 35is@space.dtu.dk
Daniel Haugård OlesenAdjunktDTU Space45 25 97 46danole@space.dtu.dk
Tessa Kate AndersonAdjunktDTU Space45 25 97 53teka@space.dtu.dk
David Arge Klevang PedersenAdjunktDTU Space45 25 36 09dakp@space.dtu.dk
Aline Cora Amanda Lier MøllerAdministrativ medarbejderDTU Space45 25 98 03allm@space.dtu.dk
Annemette BrydensholtAdministrativ medarbejderDTU Space45 25 97 25ambr@space.dtu.dk
Vamsi KrishnaAerospace ingeniørDTU Space45 25 97 78vmskr@space.dtu.dk
Allan HornstrupAfdelingsleder for Astrofysik og AtmosfærefysikDTU Space45 25 97 22allan@space.dtu.dk
Michael Schultz RasmussenAfdelingsleder for Geodæsi og JordobservationDTU Space45 25 96 86msr@space.dtu.dk
Lan Mai VuAkademisk medarbejderDTU Spacelmavua@space.dtu.dk
Vahid Alipour MaralaniAkademisk medarbejderDTU Space45 25 97 92valma@space.dtu.dk
Helle StålungAkademisk medarbejderDTU Space45 25 35 87hlst@space.dtu.dk
Aleksander AndersenAkademisk medarbejderDTU Spacealeader@space.dtu.dk
Samuel LukacAkademisk medarbejderDTU Spacesamlu@space.dtu.dk
Anna Naemi WillerAkademisk medarbejderDTU Space45 25 97 06anna@space.dtu.dk
Jesper HennekeAkademisk medarbejderDTU Spacejehen@space.dtu.dk
Julie Søborg Dresler PetersenAkademisk medarbejderDTU Spacejsdp@space.dtu.dk
Morten Garly AndersenAnsvarlig for kommunikationDTU Space45 25 97 69mga@space.dtu.dk
Michael Linden-VørnleAstrofysiker og chefkonsulentDTU Space45 25 97 61mykal@space.dtu.dk
Henning HeiselbergCenterlederDTU Space45 25 97 60hh@dtu.dk
Søren Møller PedersenChefingeniørDTU Space45 25 97 43smp@space.dtu.dk
Simon EkholmChefkonsulentDTU Space45 25 97 17se@space.dtu.dk
Torsten NeubertChefkonsulentDTU Space45 25 97 31neubert@space.dtu.dk
Per Lundahl ThomsenChefkonsulentDTU Space45 25 97 27plt@space.dtu.dk
Finn E. JørgensenChefkonsulentDTU Space45 25 34 41fj@space.dtu.dk
Roberto SaldoCivilingeniørDTU Space45 25 37 90rs@space.dtu.dk
Jan E. BallingCivilingeniørDTU Space45 25 37 66jeb@space.dtu.dk
René FléronCivilingeniørDTU Space45 25 37 93rwf@space.dtu.dk
Christian Bang StoltzeCivilingeniørDTU Space45 25 36 08chsto@space.dtu.dk
Ask Neve GambyComputer ScientistDTU Space45 25 96 99aknvg@space.dtu.dk
Jonas Bregnhøj NielsenData analytikerDTU Space45 25 96 70jnsnl@space.dtu.dk
Niels AndersenDirektionsmedlem med særligt ansvar for erhverv og myndighedDTU Space45 25 97 83na@space.dtu.dk
Denis TcherniakElektronik ingeniørDTU Space45 25 97 96dtch@space.dtu.dk
Frede MadsenEmeritusDTU Space23 41 96 56frmad@space.dtu.dk
Edvard FossEntrepreneurship Agent, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 98 07ef@esabic.dk
Jens Alsing Verdelin ChristensenFinmekanikerDTU Space45 25 34 42javc@space.dtu.dk
Ole Kolvig OlsenFinmekanikerDTU Space45 25 34 64oko@space.dtu.dk
Karina NielsenForskerDTU Space45 25 97 64karni@space.dtu.dk
Thorbjørn Helvig ChristensenForskerDTU Space45 25 34 49thc@space.dtu.dk
Freddy ChristiansenForskerDTU Space45 25 97 32fch@space.dtu.dk
Anders KuskForskningsingeniørDTU Space45 25 38 32ak@space.dtu.dk
Maria Tammelin GleerupHead of Operations, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 96 74mtg@esabic.dk
Kristian Aalling SørensenHjælpelærerDTU Spacekaaso@dtu.dk
Mads Frimann MadsenHjælpelærer-2DTU Spacemfma@dtu.dk
Kim Eilief MadsenIT KonsulentDTU Space45 25 97 56kiei@space.dtu.dk
Jan Raagaard PetersenIngeniørDTU Space45 25 98 01janr@space.dtu.dk
Jørn Holm PedersenIngeniørDTU Space45 25 34 58jhlmp@space.dtu.dk
Klavs RommedahlIngeniørDTU Spaceromme@space.dtu.dk
Thomas JensenIngeniørDTU Space45 25 97 51thomje@space.dtu.dk
Lars William PedersenIngeniørDTU Space45 25 97 40lawp@space.dtu.dk
Hans VoigtIngeniørDTU Space45 25 35 89hv@space.dtu.dk
Niels Christian JessenIngeniørDTU Space45 25 97 82ncj@space.dtu.dk
Josef PolnyIngeniørDTU Spacejosef@space.dtu.dk
Povl Ole Haarlev OlsenIngeniørDTU Space45 25 34 67pohol@dtu.dk
Kristian Storm JensenIngeniørDTU Space45 25 35 92kstorm@space.dtu.dk
Joan MombergIngeniørasistentDTU Space45 25 97 51joan@space.dtu.dk
Daniel Knut VeelIngeniørassistentDTU Space45 25 34 51dakve@space.dtu.dk
Margarita BorringIngeniørassistentDTU Space45 25 34 46mrgbor@space.dtu.dk
Michael Hassel AvngaardIngeniørassistentDTU Space45 25 97 55avngaard@space.dtu.dk
Bo BrændstrupIngeniørassistentDTU Space45 25 38 74bbr@space.dtu.dk
Troels Milo KnudsenIngeniørassistentDTU Spacetmkn@space.dtu.dk
Birte Elisabeth HedeInstitutadministratorDTU Space45 25 97 30beh@space.dtu.dk
Henning SkriverKonstitueret direktør, Direktionsmedlem med særligt ansvar for uddannelse og økonomiDTU Space45 25 37 92hs@space.dtu.dk
Lene BettenhausKontorfuldmægtigDTU Space45 25 95 02lene@space.dtu.dk
Anne-Dorthe HansenKontorfuldmægtigDTU Space45 25 34 57adh@space.dtu.dk
Elsebeth GottliebKontorfuldmægtigDTU Space45 25 34 37eg@space.dtu.dk
Sten Schmidl SøbjærgLektorDTU Space45 25 37 67sss@space.dtu.dk
Thomas GreveLektorDTU Space45 25 96 88tgreve@space.dtu.dk
Peter Buch GuldagerLektorDTU Space45 25 34 60pbg@space.dtu.dk
Peter Siegbjørn JørgensenLektorDTU Space45 25 35 95psj@space.dtu.dk
John Peter Merryman BoncoriLektorDTU Space45 25 37 55jme@space.dtu.dk
Jérôme ChenevezLektorDTU Space45 25 97 03jerome@space.dtu.dk
Peter BrauerLektorDTU Space45 25 35 93pb@space.dtu.dk
Troelz DenverLektorDTU Space45 25 34 39td@space.dtu.dk
Georgios MagdisLektorDTU Spacegeoma@space.dtu.dk
Mathias BennLektorDTU Space45 25 34 56mb@space.dtu.dk
Niels LundLektor EmeritusDTU Space45 25 97 16nl@space.dtu.dk
Sune Nordentoft LauritsenManaging Director, European Space Agency Business Incubation Centre DenmarkDTU Space45 25 97 21snl@esabic.dk
Poul Ib MortensenMedhjælperDTU Spacepibmo@dtu.dk
Khaled AlizaiPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 83kha@space.dtu.dk
Trine S. Dahl-JensenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 90trdhj@space.dtu.dk
Krystallia DimitriadouPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 82krstd@space.dtu.dk
Xiao HuPh.d.-studerendeDTU Spacexiahaa@space.dtu.dk
Clemens KlossPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 50ancklo@space.dtu.dk
Selina Howalt OwePh.d.-studerendeDTU Spaceshoowe@space.dtu.dk
Sara SvendsenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 52sasv@space.dtu.dk
Mark David WighPh.d.-studerendeDTU Space30 44 30 07mdwi@space.dtu.dk
Paul Jacques ConnetablePh.d.-studerendeDTU Space45 25 38 46pjaco@space.dtu.dk
Peter Lindquist HenriksenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 95plihen@space.dtu.dk
Søren Skaarup LarsenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 87sorla@space.dtu.dk
Hongtao LiPh.d.-studerendeDTU Spacehonglia@space.dtu.dk
Anja LøkkegaardPh.d.-studerendeDTU Spacenjlk@space.dtu.dk
Christina Ayoe ToldboPh.d.-studerendeDTU Space45 25 34 44toldbo@space.dtu.dk
René Tronsgaard RasmussenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 84rtr@space.dtu.dk
Jonas Kvist AndersenPh.d.-studerendeDTU Spacejkvand@space.dtu.dk
Lukas Alexander Mads ChristensenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 34 44lamc@space.dtu.dk
Karina HansenPh.d.-studerendeDTU Space45 25 97 85krnl@space.dtu.dk
Matthias HeumesserPh.d.-studerendeDTU Space45 25 96 87heumat@space.dtu.dk